+48 512 990 119

Pizza to jedno z ulubionych dań nie tylko wśród Włochów, ale i wśród naszych rodaków. Przez cały tydzień w Nowej Veronie do pizzy Familijnej możecie dobrać 2 dodatki gratis! Nie macie pomysłu, jakie wybrać? Może zainspirują Was tradycyjne włoskie dodatki do pizzy.

Włoskie dodatki do pizzy

Włoskie dodatki do pizzy

Świeża bazylia

To dodatek do absolutnej podstawy, czyli pizzy Margherita. Stworzono ją na cześć królowej Małgorzaty, a dodatki dobrano tak, by reprezentowały kolory flagi włoskiej. Musimy przyznać, że to połączenie smakuje wspaniale! Świeża bazylia idealnie pasuje do mozzarelli i pomidorów.

Sery, sery…

Jeżeli włoski ser, to oczywiście mozzarella. Ale to nie jedyny ser, który możemy dodać do pizzy. Amerykanie wylansowali modę na bardziej ciągnący się żółty ser. Włosi natomiast kochają pizzę 4 sery, w której można znaleźć np. ser gorgonzola, pecorino, fontina, a nawet ser szwajcarski. Wszystko zależy od smaku konkretnego pizzermana oraz, oczywiście, klienta!

Salami

Trudno znaleźć osobę, która nie lubiłaby salami. Zarówno we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, jak i w Polsce salami to nieodłączny składnik pizzy!

Szynka parmeńska

Ta doskonała szynka sprawi, że poczujecie się jak na Półwyspie Apenińskim! Nasza pizzeria dodaje ją do pizzy Rukola.

Rukola

A skoro już mowa o rukoli, te liście o charakterystycznej goryczce bardzo dobrze pasują do szynki parmeńskiej. To połączenie bardzo często spotykane we Włoszech.

Oliwki

Włochy to kraj, w którym świeże oliwki są ogólnie dostępne i dodaje się je do wielu potraw. Doskonale pasują również do pizzy! Znajdują się np. na naszej pizzy Atena.

Szpinak

Włosi lubią zieleninę, taką jak chociażby karczochy, cukinię czy właśnie szpinak. Idealnie komponuje się z serem czy tuńczykiem, tak jak na naszej pizzy Prima.

Włoskie dodatki do pizzy – wybierz ulubione!

To tylko niektóre propozycje dodatków, jakie możecie dobrać do pizzy Familijnej w Nowej Veronie. Zabierzcie więc do naszej restauracji i pizzerii całą rodzinę i stwórzcie swoją własną pizzę!

Jeżeli natomiast tego lata nie wybieracie się na Dolny Śląsk, a raczej nad morze, zachęcamy do odwiedzenia Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena w Szczecinie. To miejsce, gdzie Wasze dzieci mogą liczyć na dużo dobrej zabawy i ciekawych zajęć, a także smaczne jedzenie!

Share This