+48 512 990 119

Pizza to danie, które już od lat bije rekordy popularności na całym świecie. Nic więc dziwnego, że tak wiele rekordów Guinnessa jest związanych właśnie z pizzą! Poznaj rekordowe pizze.

Rekordowe pizze

Rekordowe pizze

Najdłuższa pizza na świecie

Ten świeżo pobity rekord należy do Amerykanów z miejscowości Fontana w stanie Kalifornia. Upieczona przez pizzermanów z Fontany pizza miała aż 1930,39 metrów długości! Do jej przygotowania zużyto ponad 8 ton ciasta, około 2,5 tony sosu pomidorowego i 1,5 tony mozzarelli, a piekło ją ponad 100 osób w 54 godziny.

Najdroższa pizza

Można ją zjeść w stolicy Malty, czyli w mieście Valletta. Pizzeria Margo ma w swoim menu pizzę, na której znajdziecie białe trufle, mozzarellę di bufala, ale także… płatki 24-karatowego złota. Taka pizza w przeliczeniu kosztuje 8500 złotych. Czy jest popularna? Nie, ale pobicie takiego rekordu Guinnessa świetnie wpływa na wizerunek pizzerii, a co za tym idzie, również na jej obroty!

Najszybciej przygotowana pizza

Najnowszy rekord w tej kategorii należy do Brittany Rowe z restauracji Six Hundred Downtown w Ohio. Uformowała ona pięć spodów do pizzy z kul ciasta o wadze 350 gramów w jedyne 33,94 sekundy.

Najostrzejsza pizza

Tym rekordem może się pochwalić brytyjska pizzeria Paul’s Pizza w Saltdean. Pizza przez nią przygotowywana jest tak ostra, gdyż wykorzystuje się do niej paprykę Naga Jolokia. To jedna z najbardziej pikantnych odmian papryki na świecie. Ma to związek z upodobaniem samego właściciela do ostrych potraw. Może być jednak niemożliwa do zjedzenia dla przeciętnego klienta – w skali Scoville’a, używanej do mierzenia ostrości, rekordowa pizza osiąga wynik 3 200 000. To bliżej gazu pieprzowego (który osiąga wynik 5 000 000) niż tabasco (do 8000 w skali Scoville’a).

Czy Waszym zdaniem warto starać się o pobicie takich rekordów? Jakiekolwiek jest Wasze zdanie na ten temat, z pewnością chętnie spróbujecie naszych pizz. Może nie mamy na koncie rekordu Guinnessa, ale za to podajemy naprawdę smaczną pizzę, a to przecież najważniejsze!

A może podczas tych wakacji będziecie w Szczecinie? Jeżeli tak, wstąpcie na dobrą pizzę i wspaniałą zabawę do Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena!

Share This