+48 512 990 119

Obiady dla dzieci to trudniejsze zagadnienie, niż się wydaje. Wie o tym każdy rodzic małego niejadka. Z okazji końca wakacji w Nowej Veronie aż do niedzieli mamy specjalną promocję. Przysmaki, które dzieci uwielbiają, zamówicie za jedyne 8 zł! A jak oswajać maluchy z jedzeniem na co dzień?

Przysmaki dla dzieci

Przysmaki dla dzieci

Łącz znane z nieznanym

Dzieci zdecydowanie chętniej zgadzają się zjeść coś nowego, jeśli towarzyszy temu znany dodatek, który lubią. Może to być keczup, sos czosnkowy, bułka tarta. Ważne, by był to dodatek, a nie pełnoprawny produkt. Dlaczego? Jeżeli zaserwujecie maluchowi kalafiora, którego nie cierpi, wraz z nuggetsami, które uwielbia, z pewnością zje tylko nuggetsy.

Zmieniaj konsystencję

Wiele dzieci zniechęca się do danych produktów nie ze względu na ich smak, ale konsystencję. Warto czasem ją zmienić, by przekonać się, czy teraz maluch zje bez szemrania! Z owoców i warzyw przyrządź koktajl lub sok, nadaj im formę frytek, zupy albo dipu.

Uważaj jednak na przemycanie nielubianych przez dziecko składników. Co innego wprowadzanie nowości, a co innego oszustwo! Jeżeli wiesz doskonale, że Twój maluch nie lubi pietruszki, ale mimo to dodasz ją do kotletów czy soku, może to łatwo wyczuć – i nabrać niechęci do lubianych dotychczas dań.

Gotuj obiady dla dzieci kreatywnie i razem z dzieckiem

Podczas przygotowywania posiłku dziecko chętniej spróbuje różnych rzeczy pod pretekstem sprawdzania, czy nadają się do naszego obiadu. Jeżeli przygotuje danie samo, będzie bardziej zmotywowane, by go spróbować, i pewne, że nie znalazło się tam nic, czego nie lubi. Warto też nawiązywać do hobby malucha. Przygotuj dania, które jedzą jego ulubieni bohaterowie bajek, nawiązuj do ich ulubionych sportów, nadawaj posiłkom ciekawe nazwy. A może stworzycie własną książkę kucharską?

To nasze sposoby na oswojenie dziecka z jedzeniem. A jeżeli chcesz osłodzić mu ostatnie dni wakacji, przyjdźcie do Nowej Verony! Obiady dla dzieci, takie jak nuggetsy, pizza Pinokio czy spaghetti bambini do końca tygodnia zjecie za jedyne 8 zł.

Zapraszamy również do szczecińskiego Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena, gdzie na najmłodszych czeka wiele dobrej zabawy i pyszne jedzenie!

Share This