+48 512 990 119

Dobrze przyrządzona ryba i owoce morza to coś, co lubi większość z nas. Pizza z tuńczykiem, sałatka z łososiem, ryba z grilla, krążki kalmarowe – to wszystko i więcej zjesz w naszej restauracji. A oto najdziwniejsze dania z rybą i owocami morza, jakie wymyślono!

Najdziwniejsze dania z rybą i owocami morza

Najdziwniejsze dania z rybą i owocami morza

Najdziwniejsze dania z rybą i owocami morza

Ryba Fugu

Spróbowanie tej ryby to rozrywka dla osób poszukujących wyjątkowo silnych wrażeń. Jest ona bowiem… trująca. A właściwie trujące są jej wnętrzności, szczególnie wątroba, oraz krew. Dlatego spożycie źle oczyszczonej ryby Fugu może spowodować śmierć. Mimo tego niebezpieczeństwa wciąż nie brakuje osób chętnych do takiego eksperymentu. Dlatego można znaleźć sporo certyfikowanych miejsc, w których można spróbować tej śmiercionośnej ryby.

Pijane krewetki

Takie dziwne danie podawane jest w Chinach przy wyjątkowych okazjach, takich jak śluby czy służbowe kolacje. Krewetki są zanurzane w alkoholu i sosach i podawane wciąż żywe. Zjadane są, gdy przestaną się ruszać.

Pizza Royale 007

Ta stworzona przez szkockiego kucharza pizza to jedno z najdroższych dań na świecie. Jej nazwa nawiązuje oczywiście do Jamesa Bonda. Znajduje się na niej szynka parmeńska, dziczyzna, ale także homary w koniaku, kawior w szampanie i łosoś. Jakby tych ekstrawagancji było mało, na pizzy znalazło się też miejsce dla jadalnego złota.

Rybna pizza

Wiele osób uwielbia pizzę z rybą, ale żeby zastępować rybą ciasto? Tym dziwnym pomysłem mogą się poszczycić mieszkańcy Argentyny. Rybę układa się w okrągłym naczyniu i zapieka z sosem pomidorowym i mozzarellą.

Taiyaki – słodka ryba

Co ma wspólnego ryba z deserem? Kształt! Japończycy tak uwielbiają pieczoną rybę tai, że stworzyli deser na jej cześć. Składa się on z ciasta naleśnikowego w kształcie ryby, wypełnionego nadzieniem ze słodkiej fasoli.
Ryby i owoce morza spożywane są na wiele sposobów… ale my ufamy tym tradycyjnym! Przyjdźcie do Nowej Verony – nasze potrawy z rybami i owocami morza z pewnością Was nie uśmiercą ani nie uciekną Wam z talerza, a za to zapewnią doskonałe wrażenia smakowe.

A może w tym roku zamierzacie skosztować świeżej ryby nad morzem? Jeżeli tak, zachęcamy do odwiedzenia po drodze Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena w Szczecinie. Wasze dzieci znajdą tam wiele rozrywek, a Wy będziecie mogli zjeść smaczny obiad w restauracji Kids Areny.

Share This