+48 512 990 119

Dania z makaronem kojarzą się zazwyczaj z czymś prostym, smacznym i niedrogim. Ale bywają wariacje na ich temat, które są synonimem luksusu… i niekoniecznie musi to oznaczać, że znajdują się w nich płatki złota! Oto najdroższe dania z makaronem na świecie.

Najdroższe dania z makaronem na świecie

Najdroższe dania z makaronem na świecie

Strangozzi z czarną truflą

Ten przepis pochodzi z Umbrii. Używa się do niego tradycyjnego umbryjskiego makaronu strangozzi, nieco cieńszego od spaghetti. Sos składa się z oliwy z oliwek lub masła, startej, wcześniej podsmażonej trufli oraz parmezanu. Dlaczego tak proste danie jest tak drogie i trudno dostępne? To właśnie te rzadkie grzyby są tego przyczyną.

Fettuccine z grzybami Ovoli, parmezanem i białą truflą

W tym daniu znalazły się aż dwa rzadkie i drogie składniki – biała trufla, jeszcze rzadsza i droższa od czarnej, i równie rzadkie grzyby ovoli, które należą do rodziny… muchomorów! Ich polska nazwa to „muchomor cesarski”. Najprawdopodobniej są tak nazywane, gdyż uważane były za godne cesarskiego stołu. Częste ich jedzenie mogłoby nam jednak zaszkodzić – zawierają dużo kadmu.

Tonnarelli z jajeczkami jeżowców

Do tego sosu na bazie oliwy dodaje się jajeczka jeżowców, małże i szafran, a także pietruszkę i papryczkę peperoncino. Co bardzo ważne, jajeczka jeżowców dodaje się na samym końcu, by ich nie rozgotować. Wystarczy gotować je 2 minuty. Danie to jest popularne na Sardynii i często spożywane z białym winem.

Linguine z homarem

Najważniejsze w tym daniu to świeży homar, którego przeważnie kupuje się jeszcze żywego. Oprócz mięsa homara do sosu dodaje się czosnek, pomidory i oliwę z oliwek. I to wszystko! Włoscy kucharze nie dodają nic innego, by nie przyćmić delikatnego smaku homara.

Wszystkie te dania z pewnością są smaczne, ale nasze włoskie makarony również są warte zamówienia, a znacznie tańsze! Zapraszamy do naszej restauracji i pizzerii. Nasze dania można też zamówić telefonicznie lub online.
A może tego lata podczas podróży nad morze znajdziecie się w okolicach Szczecina? Jeżeli tak, zajrzyjcie do Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena. Czeka tam wiele atrakcji dla dzieci oraz restauracja, gdzie można zamówić pyszną pizzę!

Share This