+48 512 990 119

Nadeszła jesień, dlatego zapraszamy do Nowej Verony na smaczne i rozgrzewające zupy w promocyjnej cenie! Dlaczego warto jeść zupy? Oto najważniejsze powody.

Dlaczego warto jeść zupy?

Dlaczego warto jeść zupy?

Dlaczego warto jeść zupy?

Zupy rozgrzewają organizm

Brak ciepłych posiłków w sezonie jesienno-zimowym zwiększa ryzyko infekcji. A co lepiej rozgrzewa, niż gorąca zupa? Zupy, które zawierają czosnek, cebulę i inne warzywa, oprócz ciepła dostarczają jeszcze porcji witamin, które wspomagają układ odpornościowy.

Więcej warzyw

Nie przepadasz za surowymi warzywami? Zupy to sposób, żeby włączyć warzywa do jadłospisu! Mimo iż zazwyczaj najzdrowsze są surowe warzywa i owoce, bywają i takie, którym gotowanie służy. Na przykład pomidory pod wpływem temperatury wytwarzają likopen, który jest silnym przeciwutleniaczem. Także marchewka i brokuły są zdrowsze po ugotowaniu. Warzywa zawierają też błonnik, który rewelacyjnie wspomaga trawienie. Wybieraj więc zupy, w których znajduje się wiele warzyw, takie jak na przykład nasza zupa włoska czy zupa Verona.

Nawodnienie organizmu

Niby wszyscy wiemy, że powinno się wypijać dwa litry płynów dziennie i że kawa oraz herbata nie liczą się w tym bilansie. Ale czy przestrzegamy tej zasady? Większość osób w natłoku codziennych zadań zapomina o wypiciu szklanki wody czy soku. Tymczasem jedzenie zup, które w dużej mierze składają się z wody, pozwala nawodnić organizm. A dobrze nawodniony organizm pracuje sprawniej i jest w stanie lepiej bronić się przed rozmaitymi chorobami.

Zapraszamy więc do Nowej Verony na nasze zupy! Aż do soboty 30.09 zamówicie je wszystkie w promocyjnej cenie. Na którą z nich się zdecydujecie? Krem z pomidorów, zupa prowansalska, włoska i specjalność naszej restauracji – zupa Verona czekają na smakoszy! W naszej restauracji znajdziecie także wiele innych pysznych i rozgrzewających dań rodem ze wszystkich stron świata. Zapraszamy!

Jeżeli natomiast w najbliższym czasie będziecie w Szczecinie lub w okolicach, zabierzcie swoje dzieci do Rodzinnego Parku Rozrywki Kids Arena. Czeka tu na nie nie tylko mnóstwo zabawy, ale także świetna kuchnia!

Share This